Wróć

01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.
01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Wjazd do Granady powitał nas widokiem miasta wciśniętego w zieloną nieckę otoczoną górami Sierra Nevada z bielącymi się śniegiem szczytami. Coś niesamowitego! Ponownie mogliśmy podziwiać ten widok z górującej nad zabudową miejską arabskiej fortecy (arabskiego zamku) Alhambra, uważanej za najważniejszy zabytek Hiszpanii. 

 

Miasto wita nas przygotowaniami do maratonu, który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę. Ale i piękną starówką, niezliczoną liczbą restauracji, wieczornym koncertem orkiestry symfonicznej - „pod chmurką” na schodach przed katedrą…

Mieszkamy w małym hostelu, w samym centrum miasta. Uroczym, ale… Jedyną możliwością zaparkowania auta jest skorzystanie z niesamowicie zapchanego parkingu podziemnego. Ciasne zakręty i zjazdy między kolejnymi poziomami, małe przestrzenie parkingowe, ciągły ruch – jak w mrowisku.

Granada

08 maja 2015
Na Tropie Przygody
Polecane

Miasto ma swój klimat. Trochę turystyczne, ale też wielkomiejsko – eleganckie. Ciasne uliczki handlowe, cudowna Alhambra(na zwiedzenie pałacu i ogrodów trzeba zarezerwować cały dzień!), bardzo smaczne jedzenie w restauracjach. To znaczy – tylko w niektórych. W Granadzie należy kierować się starą gastro-zasadą: jeśli restauracja jest pełna ludzi i trudno upolować wolny stolik – można „zaryzykować”. Jeśli jest sporo wolnych miejsc, a na klientów polują naganiacze – odpuśćcie sobie. Jedzenie będzie albo mało smaczne, albo mało świeże, albo nie znajdziecie niczego ciekawego w menu.

Będąc w Granadzie warto wybrać się (godzina jazdy) do przepięknej jaskini – Cueva de Neria. Ujmijmy to tak: jeśli ktoś był oczarowany naszą rodzimą Jaskinią Niedźwiedzią, to ta hiszpańska zapadnie mu w pamięci do końca życia. Byliśmy, zobaczyliśmy, zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia!

Kontakt

ntprzygody@gmail.com

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!