Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ntprzygody@gmail.com

Kontakt

Miasto ma swój klimat. Trochę turystyczne, ale też wielkomiejsko – eleganckie. Ciasne uliczki handlowe, cudowna Alhambra(na zwiedzenie pałacu i ogrodów trzeba zarezerwować cały dzień!), bardzo smaczne jedzenie w restauracjach. To znaczy – tylko w niektórych. W Granadzie należy kierować się starą gastro-zasadą: jeśli restauracja jest pełna ludzi i trudno upolować wolny stolik – można „zaryzykować”. Jeśli jest sporo wolnych miejsc, a na klientów polują naganiacze – odpuśćcie sobie. Jedzenie będzie albo mało smaczne, albo mało świeże, albo nie znajdziecie niczego ciekawego w menu.

Będąc w Granadzie warto wybrać się (godzina jazdy) do przepięknej jaskini – Cueva de Neria. Ujmijmy to tak: jeśli ktoś był oczarowany naszą rodzimą Jaskinią Niedźwiedzią, to ta hiszpańska zapadnie mu w pamięci do końca życia. Byliśmy, zobaczyliśmy, zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia!

Polecane

Na Tropie Przygody

08 maja 2015

Granada

Wjazd do Granady powitał nas widokiem miasta wciśniętego w zieloną nieckę otoczoną górami Sierra Nevada z bielącymi się śniegiem szczytami. Coś niesamowitego! Ponownie mogliśmy podziwiać ten widok z górującej nad zabudową miejską arabskiej fortecy (arabskiego zamku) Alhambra, uważanej za najważniejszy zabytek Hiszpanii. 

 

Miasto wita nas przygotowaniami do maratonu, który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę. Ale i piękną starówką, niezliczoną liczbą restauracji, wieczornym koncertem orkiestry symfonicznej - „pod chmurką” na schodach przed katedrą…

Mieszkamy w małym hostelu, w samym centrum miasta. Uroczym, ale… Jedyną możliwością zaparkowania auta jest skorzystanie z niesamowicie zapchanego parkingu podziemnego. Ciasne zakręty i zjazdy między kolejnymi poziomami, małe przestrzenie parkingowe, ciągły ruch – jak w mrowisku.

01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.
01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Wróć