Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ntprzygody@gmail.com

Kontakt

Drugiego dnia wyruszamy drogą morską do Flam, skąd kontynuujemy podróż norweskimi kolejami. To prawdziwa podróż! Najpierw kilka godzin na statku, potem ponadgodzinna przeprawa pociągiem (kolej utrzymana w konwencji sprzed stu lat) przez góry i powrót eleganckim, norweskim pociągiem ekspresowym. Wyprawa całodniowa, od świtu do wczesnego wieczoru. Warto! Jeśli dotrzecie do Bergen – musicie tam pojechać!

Dla malucha największą atrakcją była wycieczka do Muzeum Morskiego. A tam oczywiście wielkie akwarium z całą kolonią pingwinów – które na dodatek chyba lubią być obserwowane przez turystów. I masa różnych innych rybek i stworzeń morskich. Cudownie!

Polecane

Na Tropie Przygody

05 lipca 2010

Bergen i fjordy

Pakujemy się do plecaka (woda, mapy, ubrania i nosidełko dla malucha). Wyruszamy na podbój Bergen.

Zaczynamy od informacji turystycznej. Wiemy, że chcemy wjechać na szczyt Floyen i odwiedzić Muzeum Morskie (pingwiny!). Oczywiście pochodzić po starówce i popłynąć do któregoś z fiordów. Ale co jeszcze warto zobaczyć? W informacji turystycznej doradzają nam kupienie pakietu turystycznego: bilety na rejs do Sognefjorden (najdłuższy fiord świata) z portem docelowym w miejscowości Flam, następnie bilety na słynną Flamsbana (linia kolejowa z Flam do Myrdal, jedna z najbardziej stromych linii kolejowych na normalnym torze na świecie) i wreszcie bilety kolejowe na „normalny” pociąg z Myrdal do Bergen (część linii kolejowej Oslo – Bergen).

Decydujemy się. Jak twierdzą pracownicy informacji turystycznej: „jeszcze nigdy czegoś takiego nie widzieliście i nie przeżyliście”. No to zobaczymy :-)

Pierwszy dzień w Bergen spędzamy na zwiedzaniu miasta na piechotę oraz wybraniu się na Floyen. Miasto – super. Te uliczki. Te budynki. Te knajpki :-) A widok ze szczytu Floyen – powalający! 

01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.
01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Wróć