Wróć

01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.
01 listopada 2022
Domyślna treść artykułu. W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Pakujemy się do plecaka (woda, mapy, ubrania i nosidełko dla malucha). Wyruszamy na podbój Bergen.

Zaczynamy od informacji turystycznej. Wiemy, że chcemy wjechać na szczyt Floyen i odwiedzić Muzeum Morskie (pingwiny!). Oczywiście pochodzić po starówce i popłynąć do któregoś z fiordów. Ale co jeszcze warto zobaczyć? W informacji turystycznej doradzają nam kupienie pakietu turystycznego: bilety na rejs do Sognefjorden (najdłuższy fiord świata) z portem docelowym w miejscowości Flam, następnie bilety na słynną Flamsbana (linia kolejowa z Flam do Myrdal, jedna z najbardziej stromych linii kolejowych na normalnym torze na świecie) i wreszcie bilety kolejowe na „normalny” pociąg z Myrdal do Bergen (część linii kolejowej Oslo – Bergen).

Decydujemy się. Jak twierdzą pracownicy informacji turystycznej: „jeszcze nigdy czegoś takiego nie widzieliście i nie przeżyliście”. No to zobaczymy :-)

Pierwszy dzień w Bergen spędzamy na zwiedzaniu miasta na piechotę oraz wybraniu się na Floyen. Miasto – super. Te uliczki. Te budynki. Te knajpki :-) A widok ze szczytu Floyen – powalający! 

Bergen i fjordy

05 lipca 2010
Na Tropie Przygody
Polecane

Drugiego dnia wyruszamy drogą morską do Flam, skąd kontynuujemy podróż norweskimi kolejami. To prawdziwa podróż! Najpierw kilka godzin na statku, potem ponadgodzinna przeprawa pociągiem (kolej utrzymana w konwencji sprzed stu lat) przez góry i powrót eleganckim, norweskim pociągiem ekspresowym. Wyprawa całodniowa, od świtu do wczesnego wieczoru. Warto! Jeśli dotrzecie do Bergen – musicie tam pojechać!

Dla malucha największą atrakcją była wycieczka do Muzeum Morskiego. A tam oczywiście wielkie akwarium z całą kolonią pingwinów – które na dodatek chyba lubią być obserwowane przez turystów. I masa różnych innych rybek i stworzeń morskich. Cudownie!

Kontakt

ntprzygody@gmail.com

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!