NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów
NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów

Pisa

2013

W Pizie spędziliśmy raptem jeden dzień (i jedną noc), podczas powrotu z trzy-tygodniowej wyprawy na Korsykę i Sardynię. Nocleg zaklepaliśmy (oczywiście przez booking.com) w bardzo sympatycznym i stylowym B&B dei Cavalieri w samym centrum.

Szkoda marnować czas i energię chłopaków - wrzucamy nasze bagaże i ruszamy na spacer! Idziemy w kierunku krzywej wieży. Oczywiście po drodze lody i pizza. Na wieżę nie udaje nam się wejść - ze względów bezpieczeństwa nie można tam wchodzić z tak małymi dziećmi (minimalny wiek to skończone 8 lat). Maniek jest rozczarowany. Kupujemy za to bilety do wszystkich pozostałych obiektów oraz małą krzywą wieżę z gipsu – dla Mańka.

Czy warto przyjechać tu z tak małymi dziećmi? Oczywiście, że warto! Po pierwsze dzieciaki i my byliśmy zachwyceni zwiedzanymi obiektami. Nie wszędzie można stąpać po grobowcach królów i rycerzy (Cmentarz Camposanto) oraz chodzić „wewnątrz” ściany okalającej Baptysterium. Całość robi piorunujące wrażenie. No i te hektary soczystej, zielonej trawy (Campo dei Miracoli czyli pole cudów) - doskonałe do biegania, skakania i wygłupów. Po drugie już wiemy, że przyjedziemy tutaj kiedyś, gdy dzieci będą starsze, ponownie. Warto!

Zobacz także:

Komentarze

Wpisz kod
* Pola obowiązkowe
Brak wpisów.

WITAJ!!!

Piszą o nas! A w zasadzie sami piszemy o sobie ;-)  Najnowszy numer Magazynu Miłośników Subaru "Plejady" - strona 32 :-)

 

Zapraszamy do lektury :-)

 


 

Instagram

Poleć tę stronę na:

Najczęściej czytane: