NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów
NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów

Oslo

2010

Wyruszamy z Bergen do Oslo - stolicy Norwegii. Do pokonania mamy około 500 km. Jedziemy trasą nr 7: przez Alvik, Geilo i Gol. Google i TOMTOM zapowiadają około 8 godzin czystej jazdy, dotrzemy więc zapewne do celu dopiero wieczorem.
Trasa powinna być piękna. I taką też się okazuje. Jedąc przez Park Narodowy Hardangervidda zatrzymujemy się w "punkcie widokowym" przed zjawiskowym wodospadem Vøringsfoss (nad min góruje Fossli Hotel). Tej niesamowitej panoramie towarzyszy intensywny zapach palonych sprzęgieł podjeżdżających pod górkę kamperów i samochodów z napędem na jedną oś... Nasz Suzuk był jak zwykle niezawodny – pokonał tę drogę bez żadnej zadyszki :-)

Cała podróż obfitowała w przepiękne widoki i melancholijne krajobrazy. Nawet nasz syn był zachwycony.

 

Oslo okazało się być całkiem przyjemne. Wszystkie dzieci, z pewnością, zachwycone będą przejażdżkę kolejką wycieczkową po mieście (pojazd składający się z traktora-lokomotywy i dwóch-trzech wagoników pasażerskich, jeżdżący po ulicach centrum). Przyjemnie jest wybrać się na spacer do parku królewskiego obok górującego nad miastem pałacu. To dobre miejsce, żeby wybiegać małych turystów, a samemu odpocząć chwilę na ławce w cieniu drzew.
Koniecznie powinniście wejść z dziećmi NA (DO też można) budynek opery... Oczywiście spacer po niewielkiej starówce obowiązkowy.

W zasadzie po kilku godzinach spędzonych w Oslo nie ma się już wątpliwości, że Norwegia to bardzo bogaty kraj. Zresztą Oslo uważane jest, obok Tokio, Kopenhagi i Paryża, za jedno z najdroższych miast świata. Możecie spędzić tu – tak jak my – jeden dzień, po którym wyjedziecie z lekkim niedosytem, ale i zachwyceni miastem. Możecie też zostać 3-4 dni i zwiedzić więcej atrakcji turystycznych.

 

W zasadzie jedyną wadą tego miasta jest fakt, że bardzo szybko drenuje kieszeń polskiego turysty :-) Poza tym - bajka!

 

 

 

Zobacz także:

Komentarze

Wpisz kod
* Pola obowiązkowe
Brak wpisów.

WITAJ!!!

Piszą o nas! A w zasadzie sami piszemy o sobie ;-)  Najnowszy numer Magazynu Miłośników Subaru "Plejady" - strona 32 :-)

 

Zapraszamy do lektury :-)

 


 

Instagram

Poleć tę stronę na:

Najczęściej czytane: