NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów
NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów

Luksemburg i okolice

2010

Wyjazd do Luksemburga nie był wyjazdem sensu stricte turystycznym. Przede wszystkim była to wyprawa w odwiedziny do przyjaciół, którzy jakiś czas wcześniej przeprowadzili całe swoje życie do tego uroczego, niewielkiego państewka.
Jechaliśmy tam więc zupełnie nieprzygotowani, zdając się na wiedzę i rozeznanie naszych gospodarzy. Pobyt nie był długi, ponieważ na miejscu byliśmy raptem dwa dni (+ dwa dni podróży, po jednym tam i z powrotem). W tym czasie Julita i Bartek (pozdrawiamy Was gorąco
:-)) pokazali nam mnóstwo pięknych i ciekawych miejsc.


Luksemburg nie cieszy się najlepszą opinią wśród odwiedzających, którzy często określają ten kraj jako „nudny”! Uważam, że to bardzo niesprawiedliwa ocena. To małe państewko ma bardzo wiele do zaoferowania, szczególnie jeżeli lubicie piękne widoki, zieleń, górki i spokój. Aha! No i cudowne warowne zamki – jak z obrazka…

Zamek Vianden

Doskonałe miejsce na krótkie rodzinne wakacje!

Stolica Luksemburga nie jest może szczytem marzeń zaprawionego turysty, ale i tam można zobaczyć naprawdę ciekawe i piękne dzieła zarówno ręki ludzkiej jak i natury, np. zabytkowe fortyfikacje miejskie posadowione na unikatowych skałach Bock – bajka! Spacer po wąskich, krętych, raz wznoszących się, a raz opadających uliczkach starego miasta również dostarczyć może mnóstwa pozytywnych wrażeń – trzeba tylko uważać na poruszające się tamtędy auta… Dla mało wprawnych kierowców mamy pewną radę: jeśli chcecie wjechać na teren starego miasta, gdzie być może trzeba będzie wymijać się z innymi autami, na drodze nachylonej pod katem 45 stopni, lepiej przekażcie kierownicę komuś, kto nie spali sprzęgła w samochodzie ;-)

 

C.d.n

 

Przydatne linki:

Ancien Cinéma - klubokawiarnia z charakterem, urządzona w starym kinie i prowadzona przez parę Polaków. Polecamy!

Komentarze

Wpisz kod
* Pola obowiązkowe
Brak wpisów.

WITAJ!!!

Piszą o nas! A w zasadzie sami piszemy o sobie ;-)  Najnowszy numer Magazynu Miłośników Subaru "Plejady" - strona 32 :-)

 

Zapraszamy do lektury :-)

 


 

Instagram

Poleć tę stronę na:

Najczęściej czytane: