NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów
NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów

Perama

2014

Jeśli Wasze pociechy i Wy lubicie jaskinie i nie boicie się po nich włóczyć to będąc w północnej Grecji koniecznie wybierzcie się do Peramy. To tam, w tej niewielkiej mieścince położonej na obrzeżach Joanniny nad jeziorem Pamvotis, kryje się jaskinia Perama. Odkryli ją okoliczni mieszkańcy w czasie II wojny światowej zmuszeni szukać schronienia przed bombardowaniami.
To jedna z największych jaskiń w Grecji - rozciąga się na 5 km w głąb, ale tylko pierwszy kilometr został, do tej pory, zbadany i udostępniony turystom.

 

Po dotarciu do Peramy szukamy parkingu. Nie trwa to długo - w centrum miasteczka zaczepia nas mieszkanka proponując miejsce postojowe na swoim podwórku. Sympatyczna pani prowadzi niewielki sklepik i cukiernię z domowej roboty słodkościami. Oczywiście po powrocie nie omieszkaliśmy zakupić odrobinę tutejszych słodkich specjałów (na tym z resztą polegał trik z parkingiem ;-))

Jaskinię można zwiedzać tylko z przewodnikiem - dostępna jest "wersja" angielskojęzyczna. Cała trasa ma 800 metrów, a jej przejście trwa około godziny. Wchodzimy do jaskini u podnóża niewielkiego pagórka, a wychodzimy na samym jego szczycie, skąd rozciaga się przepiękny widok na Joanninę.

Nasze chłopaki to mali grotołazi, więc wycieczką byli zachwyceni, również dlatego, że w końcu mogli zrobić użytek ze, specjalnie w tym celu zakupionych, latarek-czołówek ;-)

Oczywiście nie musimy przypominać, że dobrze trzymające buty (najlepiej trekkingowe) oraz polar to podstawa wyposażenia podczas wycieczki w głąb ziemi...? ;-)

 

 

Zobacz również:

Komentarze

Wpisz kod
* Pola obowiązkowe
Brak wpisów.

WITAJ!!!

Piszą o nas! A w zasadzie sami piszemy o sobie ;-)  Najnowszy numer Magazynu Miłośników Subaru "Plejady" - strona 32 :-)

 

Zapraszamy do lektury :-)

 


 

Instagram

Poleć tę stronę na:

Najczęściej czytane: