NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów
NA TROPIE PRZYGODY - rodzinne podróże Mieszczuchów

Ksamil

2014

Ksamil to nieduży kurorcik położony na półwyspie otoczonym błękitno-lazurowymi wodami morza jońskiego. Zdecydowanie przyjemniejszy niż oddalona o 20 km Saranda - przynajmniej z punktu widzenia rodzin z małymi dziećmi! Jest tu spory wybór plaż od kamienistych po piaszczyste z piaskiem tak jasnym, jak niemalże ten na Karaibach ;-) Czystością również wyprzedzają one Sarandę! Prawie na każdej plaży rozstawione są leżaki i parasole. Podobno w sezonie (lipiec i sierpień),  kiedy zjeżdża tutaj pół Albanii, jest tak tłoczno, że trudno dostrzec choć "skrawek" piasku...

Smakosze poczują się zapewne nieco zawiedzeni niewielkim (w porównaniu do Sarandy) wyborem restauracji, ale zapewniamy Was, że można tu znaleźć prawdziwe kulinarne perełki. Jedną z nich jest Beach Bar & Restaurant Rilinda, w której serwują rewelacyjnie przyrządzone świeżo złowione ryby i owowce morza. Chłopaki oczywiście wcinali frytki - przepyszne, z prawdziwych ziemniaków!
Restauracja jest przepięknie położona - na samej plaży - z niesamowitym widokiem na wysepki Ksamilu. Bajka!

Jedyny mankament Ksamilu to brak placów zabaw - być może są, ale doskonale poukrywane przed żądnym zabawy turystą ;-) Wydaje nam się, że mieszkańcy tego pięknego kraju jeszcze nie wkroczyli w erę: "przyjazne dzieciom" , co widać niemalże na każdym kroku... Albania to kraj dla dorosłych! ;-)

Psom i dzieciom wstęp wzbroniony!

Zobacz także:

Komentarze

Wpisz kod
* Pola obowiązkowe
Brak wpisów.

WITAJ!!!

Piszą o nas! A w zasadzie sami piszemy o sobie ;-)  Najnowszy numer Magazynu Miłośników Subaru "Plejady" - strona 32 :-)

 

Zapraszamy do lektury :-)

 


 

Instagram

Poleć tę stronę na:

Najczęściej czytane: